Sıkça Sorulan Sorular

Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz

image

Prestij Cold tam olarak ne iş yapar ?

 

tam olarak ne iş yapar ? Prestij Cold, 70 araçtan daha fazla öz mal varlığı ile İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye sathında ulusal ve yerel zincir marketlerin depolarına -18 (donuk), +4 (soğuk), +18 (ısı kontrollü) ve kuru ürünlerin sevk ve teslimatını gerçekleştirir. Samandıra lokasyonunda bulunan 5.000 m2 (donuk ve soğuk depolama imkanları olan) deposunda bu ürünlerin depolamasını ve katma değerli operasyonlarını gerçekleştirir.

 

Neden böyle bir şirkete ihtiyaç var ?

 

Soğuk dağıtım ülkemizde her geçen gün önemi daha iyi anlaşılan bir konu. Yükselen beklentileri karşılamak için ülkemizde ulusal çapta faaliyet gösteren az sayıda firma mevcut. Bu firmaların hemen hemen tamamı da bayi, zincir, market, depo ayırmadan tüm noktalara hizmet vermeye çalışıyor. Bu yapılanma tarzı teslimatların gecikmesine, teslimat evraklarının zamanında geri döndürülememesine, bunlar kadar önemlisi taşıma maliyetlerinin artmasına neden oluyor. PRESTİJ COLD, sadece zincir market depolarına tek yönlü dağıtım hizmeti vererek teslimat sürelerini kısaltıp, taşıma maliyetlerini optimize ediyor. Bu da müşterilerin ana beklentisi olan hızlı ve soğuk zinciri kırmadan teslimat yapma imkanını en uygun maliyetlerle karşılıyor. Ayrıca bu basit yapı teslimat evraklarının çok hızlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırmaya olanak sağlıyor.

 

Sistem nasıl işliyor ?

 

Müşterilerimizin bir aracı dolduramayacak hacimdeki sevkiyatları ( biz buna parsiyel ürünler diyoruz) Samandıra’daki soğuk ve donuk depomuzda konsolide edilerek aynı depolara sevkiyat yapan diğer müşterilerimizin ürünleri konsolide edilir. Ve aynı bölge araçlarına yüklenerek zincir market depolarına teslim edilir. Ürünler sadece Samandıra’da araçtan indirilip diğer araçlara yüklenir. Bunun dışında Anadolu’da farklı araçlara transfer yapılmaz. Bölge depoları kullanmayız. Dolayısı ile soğuk zincir asla kırılmaz. İstanbul dışında başka bölgelerde indirme/bindirme ve depolama işlemi yapılmadığı için ürünler çok hızlı bir şekilde teslim edilir. Sistem basit bir şekilde işlediği için yanlış noktaya sevkiyat ve teslimat evraklarının geç dönmesi gibi hantal sistemlere has sorunlar yaşanmaz.  

 

Prestij Cold güvenilir bir firma mıdır ?


PRESTİJ COLD, Prestij Dağıtım, Prestij Akademi şirketlerinden oluşan ve yıllık cirosu 100 milyon TL’yi aşan bir şirketler grubunun üyesidir. Bilançosu, güçlü müşteri portföyü, istikrarlı büyüme stratejisi ve varlıkları, şirketler gurubunu hem ulusal hem de global istikrarsızlıklara karşı ülkenin en dirençli şirketlerinden biri haline getirmişti. İş yapma ahlakı ve kendi markalarına verdiği değer, hizmet anlayışını hep en üst düzeyde tutmakta ve müşterilerinin şirket gurubuna duyduğu güveni sağlamlaştırmaktadır.

 

Depolama kapasiteniz Nedir ?

 

İstanbul’un depolama ve dağıtım hizmetleri için en merkezi lokasyonu olan Yenidoğan - Sancaktepe mevkiindeki toplam 7500 m2 alanı olan depomuzda soğuk zincir dağıtım hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Depomuzun 2.000 m2 kapalı alanı soğuk (+4) , 1500 m2 alanı donuk (-18) , 500 m2 alanı ısı kontrollü (+18), 500 m2 alanı ise cross dock ve katma değerli hizmetler için özel olarak dizayn edilmiştir.

 

Dağıtım hizmeti araç kapasiteniz nedir ?

 

Çift rejimli (+4 ve -18 C) ve ısı kontrollü (+18) soğutucu tertibata sahip toplam 68 öz mal araç ile dağıtımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca ihtiyaca göre uzun ve kısa dönem kiralamalar ile filomuzu desteklemekteyiz.

 

 

 

All right reserved - 2023 PrestijCOLD.com