DÜNYANIN YÜKÜNÜ TAŞIYORUZ!

DÜNYANIN YÜKÜNÜ TAŞIYORUZ!

Lojistik sektöründe ülke dışına açılma konusunda Türkiye ’de ciddi bir hızlanma gözlemleniyor.
image

Globalleşme hızlanmış durumda. Avrupa, Amerika, Uzakdoğu ve Asya başta olmak üzere 100 ’den fazla ülkede Türk lojistikçilerimiz yurtdışında açtıkları ofis sayısı neredeyse 200’e ulaştı. Türk lojistikçiler artık sadece Türkiye ‘nin değil dünyanın yükünü taşıyor. Bu yeni noktalar sayesinde artık Türkiye bağlantılı olmayan hatlar da aktif hale geldi.

 

İhracat yapan firmalara bu başarıların devamı için destek de sağlandı. Ekonomi Bakanlığının sunmuş olduğu markalaşma desteği olan Turquality Destek Programı oluşturuldu. Bu program dünyanın en kapsamlı marka geliştirme programı olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Markalaşma potansiyeli olan Türk firmalarının, üretim, pazarlama, satış, satış sonrası hizmete kadar bütün süreçlere dâhil olan kapsamlı bir destek programı. Bu program doğrultusuyla Türk malına olumlu bir imaj oluşturulması amaçlanıyor.

 

Geçtiğimiz yıl lojistikçilerin Turquality ve Marka Destek Programı kapsamına alınmasının önü açılmış, Türkiye’nin önde gelen büyük lojistik firmaları da kapsama alınmak için sıraya girmişti. Turquality ile birlikte lojistikçilerin yurt dışındaki yatırımları kuşkusuz daha da hızlanacaktır. Bu destekler sayesinde ve daha fazla ülkeye daha fazla noktaya erişim sağlanacaktır. Görünen o ki, Turquality Desteği lojistikte yeni bir dönemi başlatacak.

 

All right reserved - 2023 PrestijCOLD.com

Teklif Al
Telefon
Whatsapp
LinkedIn