RUSYA İLE TAŞIMACILIKTA VİZE KONUSU DA GÖRÜŞÜLDÜ

RUSYA İLE TAŞIMACILIKTA VİZE KONUSU DA GÖRÜŞÜLDÜ

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Çetin Nuhoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yapılan görüşmede taşımacılıkta “vize” konusunun da gündeme geldiğini bildirdi.
image

Nuhoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyaretinde, iki ülke arasındaki taşımacılık konusunun da değerlendirildiğini söyledi. Taşımacılık sektöründe son dönemde büyük ilerleme olduğuna işaret eden Nuhoğlu, iki ülke arasındaki taşımacılık kotasının arttığını dile getirdi.   

 

Türkiye ile Rusya arasında kara ulaştırması alanında toplantı yapılmasının kararlaştırıldığını anlatan Nuhoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında yapılan görüşmede taşımacılıkta “vize” konusunun gündeme geldiğini kaydetti.  

 

Nuhoğlu, özellikle ağır yük taşıyan kamyon şoförlerine vize kolaylığının görüşüldüğüne dikkati çekerek, beklentilerinin taşımacılık yapan şoförlere vize uygulamasının kaldırılması olduğunu vurguladı. 

 

İki ülke arasında iyi giden ilişkiler ve karşılıklı güven ortamı dolayısıyla yakın zamanda Rusya’nın, Türkiye’nin 3. ticaret ortağı haline geleceğinin altını çizen Nuhoğlu, “Rusya bizim için önemli bir ticari ortak.” diye konuştu

 

All right reserved - 2023 PrestijCOLD.com

Teklif Al
Telefon
Whatsapp
LinkedIn